Hogyan lesz a KATA-s vállalkozónak nyugdíja?

KATA-s vállalkozóként sok pozitívummal találkozunk adózás szempontjából, egy hagyományos alkalmazotthoz képest, viszont van egy árnyoldala is, amire sokan nem gondolunk,, mégpedig az, hogy miből lesz nyugdíjunk?

Az állam, a kedvező adókkal arra szeretné felhívni az emberek figyelmét, hogy rendben, fizess kevesebb adót, de a nálad maradó pénzből old meg a saját nyugdíjad. 

Ez már csak, amiatt is igaz, hogy 2014. január elsején életbe lépett az a törvény, hogy a nyugdíjcélú megtakarítások mellé 20% adókedvezményt biztosít, azoknak akik rendelkeznek személyi jövedelemadóval.

A KATÁS vállalkozások nem fizetnek személyi jövedelemadót! 

Ha az egyéni vállalkozó 50 ezres KATA-t fizet, miközben 500 ezer forint a havi bevétele, akkor 10%-os az adó, ezzel szembeni egy alkalmazottként dolgozó munkavállaló esetében csak a nyugdíjjárulék 10% és még a többi adóterhekről nem is beszéltünk.

A KATÁS vállalkozások amennyiben nem gondoskodnak Önmagukról a leendő nyugdíjukkal kapcsolatban csekély összegű nyugdíjra számíthatnak az államtól a kedvező adózás miatt.

Azt a pénzt, amit nem fizetnek be adóra, annak egy részét félre kellene tenni a nyugdíjas évekre, de minimum havi 25.000.-Ft – , ennek az összegnek már van jelentősége a jövőre nézve.

Ha a vállalkozó 50 ezer forint KATA-t fizet, a munkában eltöltött évek tekintetében is komoly veszteségre számíthat.

Mivel az adózó vállalkozó bruttó járulékalapja nem éri el a bruttó minimálbér szintjét, a jelenlegi törvények szerint a szolgálati év csak 0,61 évnek felel meg.

Például ez azt jelenti, hogy egy 40 éves munkaviszony esetén KATA-s vállalkozóként csak 24 évet a figyelembe vehető idő a nyugdíja szempontjából.

Az a KATA-s vállalkozó , aki 75 ezer forintot fizet havonta, Ő már eléri a bruttó minimálbér szintjét, így az Ő évei legalább nem csökkenek a jelenlegi szabályozások szerint.

Mindezeket a tényeket figyelembe véve a havi 50 ezer forintot fizető KATA-s vállalkozó várhatóan 40 éves munkaviszony mellett 32 ezer forint nyugdíjra, míg a 75 ezer forintot fizető vállalkozó 70 ezer forintos összegre számíthat.

Aki, most havonta 500.000.-Ft ot keres KATA-s vállalkozóként, neki elég lesz a fenti összeg, hogy fenntartsa otthonát, megvásárolja a szükséges élelmiszereket, gyógyszereket, ruhaneműt, kifizesse a rezsi számlákat és még esetleg valamilyen szabadidős programra is maradjon pénze?

Sajnos kicsi az esélye, hogy erre a kérdésre igen legyen a válaszunk.

Van megoldás:

A hosszú távú nyugdíj megtakarítás.

Amennyiben időben elkezdjük nem is gondolnánk, hogy az idő és a kamatos kamat, mennyit hozzátesz a saját megtakarításunkhoz.

Ez a pénz nem tud elveszni, örökölhető, és Ön határozza meg, hogy egy összegben, vagy járadékformájában kívánja felhasználni jelenlegi szabályok szerint 65 éves korában.

Amennyiben Ön még nem töltötte be az 55 éves kort , még adott a lehetőség, hogy gondoskodjon méltó nyugdíjas éveiről.

Kérjen díjmentes tanácsadást.

Hívjon bizalommal: +36706796240